Projekt viiakse ellu Euroopa Ühenduse programmi Euroopa Noored toel

Friday, April 15, 2011

Kogemuste kohvik

Pärastlõunal kutsusime kohale inimesed, kellel on kogemusi Euroopa Noored projektidega või kellel on ekspertteadmised teatud alaprogrammide osas. Sessioon toimus „kogemuste kohviku“ vormis, kus osalejad said endale meelepärase teemaga laua valida, kus istusid meie poolt kohale kutsutud kogemuste-ressursi inimesed. Nende hulka kuulusid kaks noorteseminari läbiviijat, Saksamaa EVT vabatahtlik, EVT mentor, noorte demokraatiaprojekti läbiviija ja noortevahetuse organiseerija. Arutelud toimusid väikestes gruppides, kus osalejad said tegijatelt enda jaoks probleemseid küsimusi küsida ja samuti said nad praktilist toetust omaenese projektiideedele.
IMGP9006
Samal ajal mängis tugimeeskond kohvikupidajaid, kes serveerisid osavõtjatele küpsist ja kuumi jooke.
Praktika on näidanud, et iga projekti korraldades on terve rida väikeseid detaile, mida enne ei ole võimalik näha, kui ise korraldades. Osalejad vahetasid teatud aja järel laudu ning kui alguses olid teemad alaprogrammide põhised, siis hiljem muutusid need konkreetsemad ning rohkem varieeruvaks (näiteks „tüüpilised vead projekti korraldamisel“; „läbipaistvus ja kohaliku mõju suurendamine“ jne). Kõigil osalejatel oli võimalik jagada oma kogemusi teistega ning õppida teiste omadest. Öeldakse, et head ideed toodavad ise häid ideid juurde, mis oligi selle sessiooni eesmärk.
IMGP9008Siiri on üle aasta tegelenud Noorte demokraatiaprojektiga ja jagas emotsionaalselt oma teadmisi laua ümber kogunenud noortega.

No comments:

Post a Comment